pátek 29. dubna 2016

Dětská herna

Za tu poměrně krátkou dobu, kdy se náš koníček stal naší prací, jsme navrhovaly nejvíce dětské pokoje. Abychom byly přesné, tak holčičí pokoje. Pár kluků jsme tu také měly, ale holky vítězí. Co jsme tu ale ještě vůbec neměly, je dětská herna. Sen každého dítěte a i maminky. Mít prostor na všechny hry, hračky, lumpárny a při nečekané návštěvě nebo večer stačí zavřít dveře a je uklizeno:). Aby tam děti chtěly trávit čas, musí herna stát za to!
Přemýšlely jsme, ptaly se dětí, hledaly, fantazírovaly a tady je pár tipů.

Houpací prkno je naprostá pecka! Máme reference od nadšených uživatelek (ano, opět od dvou holčiček, ale je to super zábava i pro kluky!). Hrají si s ním, houpou se, cvičí, staví bunkr.


Houpací prkno je originální, krásná, funkční, česká věc! Tak jednoduchý a přesto geniální nápad!


O aktivní zábavu je postaráno.

Až se děti vydovádí na prkně, určitě se jim bude chtít někam zalézt, jen tak se pomazlit s plyšáky, hrát si s panenkami nebo na indiány. Mít skrýš, svůj vlastní domeček. Nás zaujala teepee od Vigvam design. Nabízí několik velikostí a z tak krásných látek, že budete mít problém si vybrat jen jedno. V ceně teepee je i podlážka a polštářky. Ve stejném designu si můžete vybrat i koše na hračky, girlandy, taburety. Opět krásný český výrobek!


Radost pohledět, pak zalézt a už nevylézat:)


V této kolekci "Teepee Party in the Woods" mají i tapety a svítidla.
Skrýš nejen do pokojíčku, ale i do přírody.
Kdo má doma více prostoru, může místo teepee pořídit opravdový domeček. Dřevěný a v dětské velikosti. Využití a dekorování se meze nekladou. Konkrétně jsme vybraly domeček od další české tvořivé ženy, od Lucky.


Opět využití venku..nebo uvnitř.

V herně nesmí chybět místo na tvoření. Třeba stoleček, který může být ideálně i s úložným prostorem. Tentokrát jsme nevybraly místní produkt, ale zaujala nás nová kolekce Flisat z Ikea, která je vyrobena z masivní borovice.


Do boxíků pod psací deskou lze schovat všechny psací potřeby.


Nejen stolek by se hodil, ale i domek/ polička, háčky a knihovnička.

Výkresy a výtvory se musí někde vystavit! Líbí se nám nápad použít nástěnku zároveň jako tabuli. Natřít desku oblíbenou barvou a tu pak přetřít nátěrem primalex scripto. Ten vytvoří na desce vrstvu, na kterou můžete kreslit fixy typu whiteboard marker.


Nátěr můžete aplikovat i na nábytek.
A teď už jen malovat...


...nebo také klidně lepit výstavku washi páskami.
Další zábavnou dekorací na zeď může být mapa. Máme na mysli magnetickou samolepící mapu se zvířaty.


Děti mohou na mapu rozmístit 101 magnetek se zvířaty.

A teď už nám zbývá jen hračky pěkně uklidit. Jako vhodný se nám jeví přehledný regál, odlišený barvami, piktogramy...aby děti už pěkně od malička měly smysl pro pořádek:).

Hned je přehled a pěkně uklizeno.


Na plyšáky, panenky, kostky,...se hodí i koše látkové


nebo papírové.


Nápadů by ještě byla spousta, ale nesmíme to přehnat, herna není nafukovací.

Jo, být tak znovu dítětem, aspoň na chvilku:).


Za fotky děkujeme Houpací prkno, Vigvam design, Luckylimit, Nanaparty a pinterest.

Žádné komentáře:

Okomentovat